Facebook Like


Kalendarz
<< Styczeń 2019 >>
Po Wt Śr Cz Pi So Ni
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
LEKCJA BIBLIOTECZNA
Klasa 2B z wychowawcą Violettą Hanik odwiedziła bibliotekę na ulicy Mikołowskiej.Podczas lekcji bibliotecznej zapoznaliśmy się z księgozbiorem biblioteki.Pani Anna Urban poleciła nam kilka książek, które warto przeczytać.Potem zaprosiła nas do zabawy w teatr.Wybrani uczniowie zostali przebrani w kostiumy i wcielili się w postacie z bajki pt."Gębolud".Pozostali wygodnie zasiedli i oglądali przedstawienie.Po zabawie w teatr rozpoczęły się zajęcia plastyczne. Zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy pacynki z kolorowych włóczek,wstążek i materiału.W dobrych humorach powróciliśmy do szkoły.


Zdjęcia
WYCIECZKA KLAS CZWARTYCH
W dniu 19 grudnia klasy 4a, 4b oraz 4d uczestniczyły we wspólnym wyjściu do Muzeum Pożarnictwa oraz Muzeum Miasta Mysłowic. Klasy miały możliwość zapoznania się z historią pożarnictwa oraz historią naszego miasta. Przewodnicy w ciekawy a czasem nawet interaktywny sposób przekazali uczniom wiedzę i wiele ciekawostek. W Muzeum Miasta Mysłowice uczniowie mieli możliwość wcielić się w rolę Powstańca, widzieli zegar przedstawiający jednocześnie czas w wielu miejscach na ziemi, zapoznali się z historią Trójkąta Trzech Cesarzy a nawet na chwilkę udało im się przenieść w czasie i zobaczyć jak przed laty wyglądała szkoła. Chociaż bardzo zmęczeni uczniowie wracali do szkoły zadowoleni i bogatsi o nowa wiedzę.
Zdjęcia
ŻYCZENIA
Drodzy Państwo
Z okazji zbliżających się Świąt Narodzenia Pańskiego składamy najserdeczniejsze życzenia wszelkiej pomyślności i radości. Niech szczęście będzie Państwa udziałem a dobroć wzajemna w codzienności niech rozpromienia każdy poranek i daje wieczorem satysfakcję dobrze przeżytego dnia. Nowy Rok niech zagości u Państwa Pokojem i przede wszystkim Nadzieją, że będzie lepszy niż ten poprzedni. W imieniu całej Społeczności Szkoły Podstawowej nr 3

Dyrekcja Szkoły
GWIAZDKOPISANIE
Drodzy Uczniowie w dniu 23 grudnia Polskie Radio Dzieciom ogłosiło wyniki konkursu "Gwiazdkopisanie". Mamy wielki zaszczyt ogłosić, że dzięki Waszemu zaangażowaniu nasza szkoła zajęła pierwsze miejsce wśród placówek edukacyjnych w Polsce. Również nasi uczniowie zajęli wiele spośród trzydziestu nagrodzonych miejsc. Wyniki konkursu dostępne są na stronie Polskiego Radia Dzieciom. Zwycięzcom gratulujemy, w ciągu kilkunastu najbliższych dni możecie się spodziewać paczek z Polskiego Radia. Wszystkim dzieciom dziękujemy za zaangażowanie.
MIKOŁAJKOWE SPOTKANIE KLAS 3
Mikołajkowe spotkanie uczniów klas 3 ze Ślązakami z Kosztów w regionalnych strojach śląskich.
Zdjęcia
INFORMACJA
W dniu 24.12.2018r. szkoła będzie nieczynna.
W dniach od 27.12 do 28.12.2018r. szkoła będzie czynna w godzinach 6.30-17.00.
W dniu 31.12.2018r. szkoła będzie czynna od 6.30 do 13.00.
STYPENDIA PRZYZNANE
Wybrano laureatów stypendiów w ramach “Mysłowickiego programu wspierania uzdolnionych dzieci i młodzieży, mieszkańców Mysłowic” na rok szkolny 2018/2019. Stypendia przyznane zostały w trzech kategoriach – naukowej, sportowej i artystycznej. Mamy zaszczyt poinformować iż w gronie stypendystów mamy trójkę naszych uczniów: Emilię Zipper, Igora Kukwę oraz Igora Kozika. Wszyscy ci uczniowie otrzymali stypendium sportowe. Serdecznie gratulujemy.
TYDZIEŃ HISTORYCZNY
W dniach 5-9 listopada w naszej szkole odbył się tydzień historyczny, którego hasłem przewodnim była POLSKA NIEPODLEGŁA.
Podczas wspólnych zabaw, gier, oraz konkursów nawiązywaliśmy do wydarzeń związanych z odzyskaniem przez Polskę niepodległości, jak również poruszaliśmy inne istotne fakty historyczne.
Klasy IV odwiedził pan Tomasz Wrona, który przeprowadził warsztaty na temat „Moja mała Ojczyzna”. Z kolei uczennice kl. VIII b przygotowały dla młodszych kolegów i koleżanek z kl. III i IV prezentacje na temat polskich dróg do niepodległości oraz miejsc pamięci narodowych w Mysłowicach
i Katowicach.
Podczas lekcji historii rozwiązywaliśmy krzyżówki i dodatkowe zadania. Natomiast na przerwach mogliśmy słuchać muzyki nawiązującej do wydarzeń związanych z dziejami naszego narodu i państwa. Spora grupka uczniów w dzień postaci historycznych swoimi przebraniami przybliżyła nam atmosferę minionych epok.
Od poniedziałku odbyły się konkursy:
*plastyczny dla kl. I-III „Historia w oczach dziecka”;
*plastyczno-literacki na najciekawszą formę podziękowania dla potomnych za walkę o wolną Polskę;
*filmowa niespodzianka – quiz z historii Polski;
*muzyczny poświęcony pieśniom patriotycznym i żołnierskim kl. IV-VIII;
*przedmiotowy konkurs historyczny;
Przez cały tydzień na korytarzach naszej szkoły dostrzec można było dekoracje w barwach biało-czerwonych.
Uwieńczeniem tygodnia było piątkowe wspólne świętowanie 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem o godz. 11.11 hymnu państwowego. Następnie uczniowie
kl. Vb, VIIa i VIIb zaprezentowali montaż słowno-muzyczny, który poświęcony był Polakom walczącym o wolną Ojczyznę. Po uroczystej akademii oraz podsumowaniu tygodnia historycznego oddelegowani uczniowie klas IV-VIII zasadzili wspólnie z Panią dyrektor Barbarą Zawiślak drzewko niepodległości.

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy!
WYCIECZKA KLASY 2B
"Poznajemy skarby Ziemi" - pod takim hasłem klasa 2B wraz z wychowawcą Violettą Hanik udała się na wycieczkę do kopalni soli w Bochni. Podczas wycieczki poznaliśmy historię kopalni i dowiedzieliśmy się jak ciężka i niebezpieczna była praca górników.Wiemy, że sól była cenna jak złoto.
Zdjęcia
KONKURS RECYTATORSKI DLA KLAS I-III
Uczniowie klas 1-3 bardzo licznie włączyli się w obchody 100- lecia Niepodległości. Jedną z inicjatyw był udział w szkolnym konkursie recytatorskim dla klas młodszych "Moja Ojczyzna- Polska". Najpierw - jeszcze w październiku odbyły się eliminacje klasowe, następnie zwycięskie trójki z każdej klasy recytowały wiersze patriotyczne podczas II etapu konkursu- już przed szerszą publicznością ( czyli wszystkimi uczniami klas 1-3) Wyniki konkursu zostały ogłoszone podczas uroczystej akademii z okazji 100-lecia Niepodległej a wszyscy uczestniczący w akademii mieli okazję wysłuchać laureatów.
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom.

KLASY I
I m. Anna Gołda – kl. 1 b
II m. Dariusz Cichoń - kl. 1 b
III m. Martyna Świtała – kl. 1 a

KLASY II
I m. Dorota Szmołda – kl. 2 b
II m. Zuzanna Jankowska – k. 2 a
III m. Błażej Walicki – kl. 2 b

KLASY III
I m. Hanna Chmielniak – kl. 3 a
I m. Jakub Fularski – kl.3 b
II m. Marcel Patoń – kl.3 b
III m. Dominik Mrozik – kl. 3 a

organizatorzy: Beata Duży i Anna Urbańczyk

Zdjęcia
WIZYTA W SCHRONISKU
Uczniowie naszej szkoły odwiedzili schronisko w Chełmku, podczas wizyty mieli możliwość kontaktu ze zwierzątkami. Otrzymaliśmy list z podziękowaniem za pomoc.

Zdjęcia


Copyright © Szkoła Podstawowa nr 3 Mysłowice 2014
41-400 Mysłowice, ul. Tysiąclecia Państwa Polskiego 6
tel. +48 32 222 25 39 fax +48 32 223 28 182,844,477 unikalne wizyty
Powered by PHP-Fusion copyright © 2002 - 2019 by Nick Jones.
Released as free software without warranties under GNU Affero GPL v3.